Eğitim Kadromuz

Kamera Önü Oyunculuk Eğitmeni
Ayşegül Aydın Baydar

2006 yılında Ankara Üniversite’si D.T.C.F. Oyunculuk Anasanat dalı’ndan mezun olmuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra 6 sene Bornova Belediye’si Şehir Tiyatrosunda görev yapmıştır. Amsterdam ve İtalya da ileri Oyunculuk Teknikleri eğitimi almıştır. 2011 yılında kariyerine İstanbul da devam etmek için Ümit Çırak 3MOTA oyunculuk akademisinde çalışmaya başlamıştır. 3 sezon Oyunculuk, Oyunculuk Hocalığı ve Oyuncu koçluğu yapan Ayşegül Aydın 2014 yılında kendi bünyesinde açtığı Oyunculuk Merkezi’nde dizi projelerinde, Hatice Şendil, Özge Gürel, Uraz Kaygılaroğlu, Demet Özdemir, Elçin Sangu, Serkan Cayoğlu, Vilma Elles, Kerem Bursin, Ekin Mert Daymaz, Eda Özerkan, Bahar Akça, Tuğçe Karabacak, Volkan Akçaalan gibi bir çok önemli oyuncunun koçluğunu yapmaktadır. Tümay Özokur Akademi'de Kamera Önü Oyunculuk ve Rol Yapılandırma Teknikleri dersine girmektedir.

Temel Oyunculuk ve Drama
Burcu Salihoğlu

1997 de KTÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’na girdi ve 2001 yılında mezun oldu. 2001 yılından bu yana Bakırköy Belediye Tiyatrosu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. Çeşitli televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol aldı. 2006 da İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Ayrıca Maltepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü ve Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde ; Diksiyon, Ses Eğitimi ve Oyunculuk dersleri verdi. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nde, Ses Eğitimi, Diksiyon, Yaratıcı Drama ve Oyun Çalışması derslerini vermekte, ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Deneme Sahnesi’nde, yönetmenlik yapmaktadır.

Sahne Dövüş Teknikleri
Çağdaş Agun

1 Aralık 1968 Ankara doğumlu.1982 yılında Uzakdoğu savaş sanatlarından Karate-Do ile tanıştı ve bu alanda kendini geliştirdi. Shripad Ramaray Das ile çalışmaya başladı. Ardın Japon hoca Hitoshi Kasuya ile üst düzey eğitimine devam etti. Karate alanında yurtiçi ve yurtdışı birçok müsabakada dereceler elde etti. Son on dört yıldır profosyonel olarak Kickbox branşında ustalaştı.

Her iki dal da 5. Dan seviyesindedir ve hala profosyonel olarak antrenörlük ve eğitmenlik yapmaktadır. Yakın koruma ve silah eğitimi konusunda yurt içi ve yurtdışı birçok özel eğitime katılarak yetki belgesi aldı. Kendisine ait, uluslararası eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Agun, International Security Solution’s kurdu. Başta birçok uluslararası firmaya hizmet vermekle birlikte,sinema sektörüne girdi. Morgan Freeman, Hugh Jackman, Russell Crow, Monica Belluci , Ben Affleck, Vincent Cassel, Kristen Dunst, Rihanna, Iron Maiden ve bunun gibi kişilerin üst düzey asistanlığını ve güvenlik sorumluluğunu aldı. Kurmuş olduğu şirketin akademi ve eğitim kısmıyla Amerika, Rusya ve Irak gibi ülkelerde yakın koruma,ileri sürüş teknikleri,silah, bıçak eğitimi gibi birçok konuda eğitim vermektedir.

Konservatuara Hazırlık
Didem Balık

1998-1999yıllarında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu.1998 yılı sonlarında, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda kariyerine başladı. Antalya Opera ve Balesi'nde Verdi'nin La Traviata operasında Flora karekterini canlandırdı. Didem Balık ,kardeşi ile birlikte ; 2000 yılında Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığıyla Avusturya'nın Viyana şehrine gönderildi.Orda Viyana Prayner Konservatuvarı'na eğitimine devam etti. Didem Balık Teather an der Wien'de 2 ayrı eserde görev aldı. Avusturya'da; Plácido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Juan Diego Flórez , Maximilian Cencic, Francisco Gutiérrez, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle ile repertuvar, yorum ve teknik çalışmaları yaptı. Didem Balık, 2007 yılında "I Due Timidi" Operası Signora Guidotti, Madre di Mariuccia ve Lisa rollerini Viyana Kammeroper'de temsiller verdi. Sanatçı, 2000 yılından beri "OperaTwins" olarak aralarında Avusturya ve Türk Cumhurbaşkanları, Benin Kralı, Viyana Eyalet ve Belediye Başkanları, Parlamenterler, prens, prensens ve kontların bulunduğu, dünyanın çeşitli şehirlerinde; Viyana, Linz, New York,Washington D.C., Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Essen Düsseldorf, Brüksel ,Köln ,Frankfurt, Galaz'da pek cok kez konserler verdi. Didem ve Sinem , 2013 yılında Viyana 'da Dünyanın en büyük balosu olarak bilinen 'Lifeball' de 50 ülkenden 500 yayın organı açılış şarkısını söylediler.Bu konseri - canlı yayında- 2 milyar kişi izledi. Kendisi hala aktif olarak sanat çalışmalarına ve ses eğitmenliğine devam etmektedir

Sosyal Medya Yönetimi
Dilhun Gökçe Gültekin

1972 yılında dünyaya geldi. Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. Bursa Devlet Tiyatrosu’nun gençlik kurslarında eğitim aldı. Öğrencilik yıllarında Flash TV’de program yapımcılığı, sunuculuğu, metin yazarlığı ile medya dünyasına adım attı. Uzun yıllar Bursa yerel medyalarında radyo programcısı, televizyon programcısı, köşe yazarlığı, editörlük, gazete ve dergi yayın yönetmenliği ve yöneticilik yaptı. Son yıllarda yeni medyaya merak saldı. Bağımsız olarak sosyal medya ve iletişim danışmanlığı yapıyor. Evli ve bir kızı var.

Oyuncu ve Senaryosu
Handan Öztürk

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Üniversite sonrası gittiği İsviçre’de yapımcılık ve yönetmenlik üzerine dersler aldı. Radyo’da yapımcı ve sunucu olarak çalıştı. Orda belgesel çalışmalarına başladı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek belgesel ve sinema filmlerini yazıp, çekip yönetmeye başladı. 

2013 yılında Yedi Tepe Üniversitesi’nde belgesel sinema, Okan üniversitesinde görsel iletişim ve sinema, Marmara Üniversitesi’nde senaryo dersleri veren Handan Öztürk halen Marmara Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nde senaryo dersleri vermektedir.Sinema ve yönetmenliğinin yanı sıra ilk romanı İletişim Yayınları, son romanı Doğan Yayıncılık olmak üzere altı romanı bulunmaktadır.

Oyuncunun yol haritası
Işıl Yücesoy

2 Ekim 1945 yılında Kırklareli’nde doğdu. Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Işıl Yücesoy, 1969 yılında Devlet Tiyatrosu’nda sanat hayatına atıldı. Daha sonra 1975 yılında şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. Aynı yıl ilk 45’liği “Çalamazsın Mutluluğu” yayınlandı. 1978 yılında kendi firması Orient Plak’ı kuran sanatçı, birçok gece kulübü ve gazinoda sahneye çıktı. Dört adet plağı basılan Yücesoy, 1981 yılından sonra film ve dizilerde rol almaya başladı. Işıl Yücesoy'un Tanju Cılızoğlu ile olan evliliğinden Meneviş adında bir kızı vardır. Oyunculuk kariyerine 1969 yılında Tennessee Williams’ın ‘Yeryüzü Cenneti’ adlı oyunuyla başlayan Işıl Yücesoy 70’li yıllarda birçok tiyatro oyununda sahne aldıktan sonra 1975 yılında ‘Çalamazsın Mutluluğu - Köye Geldi Bir Gelin’ adlı ilk 45’lik plağını çıkardı. “Açılmamış Mektup – İçmeden Sarhoş” (1975) , “Bir Var Bir Yok – Sen Seni” (1975) , “Sen İnanma – Ya Seninle Ya Sensiz” (1978) adlı 45’lik plakları yayınladı. Işıl Yücesoy’un 1979 yılında “Bir Evet Yeter” adlı LP albümü yayınlandı. Sanatçının son olarak “En İyileriyle Işıl Yücesoy” adlı best-of albümü müzikseverlerle buluştu. 1981 – 2016 yılları arasında çok sayıda tiyatro, dizi ve sinema projesine imza atan Işıl Yücesoy, başarılarıyla her daim adından söz ettirmeyi başardı. ‘Küçük Adam Ne Oldu Sana’ (2000), ‘Orkestra’ (1996), ‘Giydirici’ (1995), ‘Abdülcambaz’ (1993), ‘Yedi Kadın’ (1992), ‘Üç Kuruşluk Opera’ (1988), ‘Sarı Naciye’ (1988) , ‘Yollar Tükendi’ (1974) , ‘Haydutlar’ (1970) , ‘Kanlı Düğün’ (1970), ‘Yeryüzü Cenneti’ (196) gibi tiyatro oyunlarında rol aldı. 2001 yılında İzzettin Çalışlar’ın yazdığı Ayşegül Atik’in rol aldığı ‘Gizli Bahçe’ adlı oyunu yöneten Işıl Yücesoy, 2010 yılında Theresia Walser’in ‘King Kong’un Kızları’ adlı oyununu yönetti. ‘Üvey Baba’ (2000) , ‘Çemberimde Gül Oya’ (2004) , ‘Zoraki Koca’ (2007) , ‘Yer Gök Aşk’ (2011-2013) , ‘Kara Para Aşk’ (2014) , ‘Hayat Mucizelere Gebe’ (2015) gibi diziler ile ‘Korkuyorum Anne’ (2004) ‘Unutursam Fısılda’ (2014) gibi başarılı sinema filmlerinde rol aldı. Reha Erdem’in yönettiği ‘Korkuyorum Anne’ ile çok sayıda ödül kazanan sanatçı, Çağan Irmak’ın yönettiği ‘Unutursam Fısılda’ adlı sinema filminde canlandırdığı Hanife karakteriyle oyunculuğunun zirvesine çıktı. Tümay Özokur ile çalışmalarını sürdüren sanatçı, 35 yıl aradan sonra yeni albüm çalışmalarına başladı. (2016)

Ödüller
  • * MGD Yaşam Boyu Onur Ödülü (2015)
  • * SİYAD Ödülü - En İyi Kadın Oyuncu, Korkuyorum Anne (2006)
  • * ÇAŞOD En İyi Oyuncu Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu, Korkuyorum Anne (2006)
  • * Altın Koza Film Festivali - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (2005) Korkuyorum Anne
  • * Ankara Film Festivali - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (2005) Korkuyorum Anne
Kamera Teknikleri
Kenan Doğru

1987 Yılında Ankara'da doğdu. Sinema eğitimine Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi Japonca Radyo- Tv bölümü başladı. Lise öğrenimi boyunca Tv8 Ankara, Erkan tan ile başkentten programında asistanlık yaptı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Radyo Tv yayımcılığı ön lisans programına başladı. Bu sırada 2 defa karma fotoğraf sergisine katıldı. Aynı vakitte Fortune dergisi Ankara fotomuhabirliği görevine başladı. 2006 yılında mezun olduktan sonra kısa bir süre vizyonu ileri taşımak amacı ile kısa bir süre İtalya'da bulundu ve 2008 yılında Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv lisans bölümüne başladı. 

Öğrencililk zamanı boyunca 4 kısa film çekti. Bir filminden en iyi kısa film ödülünü aldı. 2012 senesinde mezun olduktan sonra bir süre freelance çalışıp kendi prodüksiyon ajansını kurmaya karar verdi ve hala devam eden i'm ken adlı prodüksiyon ajansını kurdu. 

Atv, Show tv, Tnt, Fenerbahçe Tv gibi bir çok kanalda yönetmenlik ve yapım koordinatörlüğü görevleri üstlendi. 

Bir çok advertorial, viral reklamların yönetmenliğini yaptı.Şu an kendi ajansında bir çok büyük markanın reklam ve prodüksiyonlarına hizmet vermektedir 
 

Mali İşler
Koray Ateş

1978 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk Orta ve Lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünden Fakülte Birinciliği derecesi alarak tamamlamıştır. Aynı üniversitede ekonomi dalında yüksek lisans eğitimi almış ve bir yandan da akademik kariyerine başlamıştır. Akademik kariyeri boyunca bir çok ulusal hakemli dergilerde makaleleri yayınlanmış ve ayrıca “2000-2001 Krizi ve Türk Bankacılık Sektörüne Etkileri” adlı eseriyle de Bilim Uzmanı unvanı almıştır. 
Türkiye’nin en büyük muhasebe portalı olan muhasebetr.com'un editörüdür. 
Yazarın kaleme aldığı 500 ve 550 Konuda Vergi ve Muhasebe Uygulamaları Rehberi adlı kitapları 2010 ve 2011 yılında en çok satan mesleki kitaplar olmuştur. Yazarın bunun dışında yaklaşık 20 tane kitabı vardır.

Diksiyon
Kubilay Karslıoğlu

1961, İstanbul doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Devlet Tiyatrolarındaki görevine Bursa Devlet Tiyatrosunda başlamıştır. Bursa’daki görevini tamamladıktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosunda sanatçı kadrosunda görev yapmaktadır. Ayrıca Bilgi Üniversitesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü’nde oyunculuk dersleri vermektedir.

İçsel İmaj, Dışsal Etki
Melih Korukçu

1975 yılında doğdu. Mühendislik eğitiminin ardından, 1999 yılında Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirdi. Master ve Doktorasını İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü Sahne Sanatları Bölümünde tamamladı. İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Drama ve Oyunculuk Bölüm Başkanı olarak görev aldı. Kişisel ve kurumsal gelişim alanında eğitimler de veren Korukçu aynı zamanda danışmanlık ve koçluk yapmaktadır. 2002 yılında İzmir’de Türkiye’nin ilk Kişisel ve Kurumsal Gelişim kurumlarından olan Gelişim Platformu’nun kurucuları arasında yer aldı. NLP uzmanlığı bulunan Korukçu’nun yüksek lisans tezi, Türkiye üniversitelerinde NLP’nin ele alındığı ilk akademik çalışmadır. 2002 yılından beri profesyonel olarak kişisel ve kurumsal danışmanlık yapan çu, bu süre zarfında başta Ege bölgesi olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara danışmanlık ve eğitim vermiştir. 2009 yılından beri İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümünde öğretim üyesi olarak görev almaktadır. 

Temel Oyuncukuk Teknikleri
Neslihan Yeldan

Neslihan Yeldan Bir Demet Tiyatro'da canlandırdığı Füreya karakteriyle tanınan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Sanat yaşamına 1987 yılında Ortaoyunculartopluluğunda başlayan Yeldan, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Kent Oyuncuları, Dormen Tiyatrosu gibi topluluklarda çalışmanın ardından, Beşiktaş Kültür Merkezi oyuncularına katıldı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol alan sanatçı, aynı zamanda seslendirme çalışmaları ve oyuncu koçluğu yapıyor.

Doğru Fotoğraf
Şahin Tuhan

1972 yılında Tarsus’ta doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi’nde Fermantasyon Teknolojisi bölümünden mezun oldu. 

1984 yılında profesyonel fotoğrafçılığa başlayarak, Şahin Tuhan Fotoğraf Stüdyosu’nu kurdu. Moda, magazin, mimari, endüstriyel fotoğrafçılık ve yönetmenlik hayatına free lance olarak devam etmektedir. 

Yapımları : 

XVII. Akdeniz Oyunları Belgeseli / 2.Yönetmen 

Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun Kamu Spotu / Klip – 2.Yönetmen 

2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları veya EYOF 2011 Trabzon / 2.Yönetmen 

Ağaç Yaşken Eğilir / Yönetmen 

Annenin Günlüğü / Yönetmen

İmaj
Şenay Akay

1980 yılında Antalya’da doğan Akay, ses sanatçısı Müşerref Akay’ın yeğenidir. Eğitimini Akdeniz Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Modelliğe 14 yaşındayken başladı. 2001’de önce Best Model of Turkey, ardından Best Model of the World yarışmalarını birincilikle tamamladı. 2012 yılında 17 yıllık modellik hayatını anlatacağı bir kitap yazacağı medyada geniş yer bulmuştur. Günümüzde hala pek çok açılış ve defilede modellik yapmaya devam etmektedir. 2009 yılında imaj danışmanlığı da yapmıştır.

Oyunculukta Devamlılık
Tayanç Ayaydın

Tayanç Ayaydın, 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Tayanç Ayaydın mezuniyetinin ardından 4 yıl boyunca çeşitli özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak yer aldı. 

4 yılın ardından kendini kamera önünde de var etmek isteği için sinema ve dizi projelerinde de yer almaya başlayan Tayanç Ayaydın halen kamera önündeki profesyonel hayatına devam etmektedir. 

Tayanç Ayaydın’nın ayrıca 2008 Locarno Film Festivalinden ve 2008 Antalya Film Festivalinden, en iyi erkek oyuncu dalında Altın Leopar ve Altın Portakal ödülleri bulunmaktadır.
 

Kariyer'de Medya'nın Gücü
Togan Noyan

2000 yılında İstanbul’un Gelişimi dergisi ve Üsküdar Gazetesinde editörlük yaparak meslek hayatına başlayan Noyan, 2006 yılında katıldığı Turkuaz Dergi Grubunda uzun yıllar Yazı İşleri Müdürü olarak yer almıştır. 2013 yılından beri de aynı grup içinde Esquire dergisinin Genel Yayın Yönetmeni olarak görevine devam etmektedir ve aynı zamanda Tümay Özokur Oyunculuk ve Yaşam Akademisinde de basın ve medya ilişkilerine yönelik eğitim vermektedir.

Oyuncunun Kariyer Yolculuğu
Tümay Özokur Tuhan

1968, Bursa doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yazılı ve görsel basının birçok kolunda görev yaptı. Flash TV’de ‘’ Akşamdan Akşama’’, ‘’Düğünümüz Var’’, ‘’Günden Geceye’’ programlarının yapımcısı ve sunucusu, Radyo D ve Günaydın FM’de program sunucusu, ‘’Yangın ve Güvenlik’’ adlı dergide editör olarak çalıştı. Kadın dergisi ‘’Moda’’ nın editörlüğünü, Tele- sine reklam şirketinde prodüksiyon asistanlığını, ‘’Tam Pansiyon’’, ‘’Taksim-Sarıyer’’, ‘’Yasemince’’ ve ‘’Gurbetçiler’’ dizilerinde yapım koordinatörlüğünü üstlendi. 1999 yılından itibaren, önce Portakal Ajansta başlayan casting yaşamına, Tümay Özokur Casting Ajansı ile devam etmekte ve 2014 yılı başlarında kurduğu Tümay Özokur Akademi ile sektöre bilinçli yetiştirmeye tönelik Akademi eğitimleri yapmaktadır. Aynı zamanda Baby&You Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürmektedir.

Stil ve İmaj Danışmanı
Zeynep Öcal

Zeynep Öcal 01.01.1987 tarihinde İzmir’de doğdu. Eğitim hayatında başarılı bir grafik çizen Zeynep, İzmir Özel Avni Akyol lisesinin yabancı dil bölümünden mezun olmuştur . Avrupa’nın önde gelen tasarım okullarından IED Milano’ da Moda ve Tekstil tasarımı yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Milano’da geçirdiği başarılı okul yılları sırasında önde gelen tasarımcıların workshoplarına katılmış ,imaj ve stil konularında sertifikalar almış, ülkesine moda konusunda iyi bir eğitim alarak geri dönmüştür. Türkiye’de başarılı moda tasarımcısı Özlem Süer ile irtibata geçen Zeynep , bir süre markanın pr ve stil danışmanlığını yapmıştır. Daha sonra ünlü markaların reklam filminin castının stylingini ,ünlülerin bireysel imaj ve stil danışmanlığını yapmış, hala bir çok oyuncuya danışmanlık hizmeti vermekte olan Zeynep şu anda Tümay Özokur Akademi oyuncularının stil ve imaj danışmanlığını yapmaktadır.